Bozkır Dereköy'de Çocuklar Kendi Oyun Parklarını Kendileri Yaptı.


Konya'nın Bozkır ilçesine bağlı Dereköy mahallesinde çocuklar oyun oynayacakları oyun parklarının olmamasından dolayı okul bahçesindeki yığılı hurdalarda düzenlemeler yaparak kendi oyun alanlarını kendileri oluşturdu.

Çocukların uğraşları ile güzel bir oyun alanına dönüşen alanda, kaydıraklar tırmanma rampaları ve oturup pikniklerini yapacakları yerlerde düşünülmüş. Kendi emekleri ile demir ve tahtalar yardımı ile yapılan alanda büyüklerde unutulmamış. Anne baba ve yetişkinlerinde çocukların oyunlarını izlerken takip edebilecekleri oturma bankları bile düşünülmuş.

Bozkır Dereköy'ün çocukları kendi banklarında şuan için doyasıya gönüllerince oynasalar da mahallelerine daha güzel ve güvenli bir oyun alanı istiyorlar. Çocukların kaydırakları tutturduğu veya merdiven olarak kullandığı araçlar o kadar da çok güvenli değil.

Umarım bu çocukların doyasıya eğlenebileceği oyun alanları söz verildiği gibi en kısa zamanda yetkililer tarafından yapılır. 

Sırıstat Haber Merkezi: Yakup Çetin

Video:Fotoğraflar:


Bozkır Dereköy'de Çocuklar Kendi Oyun Parklarını Kendileri Yaptı. Bozkır Dereköy'de Çocuklar Kendi Oyun Parklarını Kendileri Yaptı. Reviewed by yakupcetincom on 12:01 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.