Önecek Meydanına düşen yavru kartal koruma altına alındı.


KONYA (AA)  - Konya'nın Bozkır ilçesine bağlı Dereköy mahallesinde kartal yavrusunun meydana düştüğünü gören mahalle muhtarı kuşun tedavisi için Bozkır Orman İşletme Müdürlüğüne teslim etti.

Haber Video !!!

İlçeye bağlı Dereköy Mahallesi meydanına havadan düşen yeni gelişmekte olan küçük kartal yavrusu mahalle muhtarı Ramazan Deniz tarafından bulunarak Bozkır İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne kontrollerinin yapılması için teslim edildi.

Muhtar Deniz "Davetsiz misafirimiz bugün bizim Dereköy Önecek meydanımıza kaçak iniş yaptı. Yavrumuz iniş sırasında bir yerlere çarptı galiba. Yavrumuzun tedavisinin yapılması için getirdik" dedi.

Yavru kartalın tedavisi ile ilgilenen Bozkır İlçe Tarım ve Orman Müdürü Halil Durmuş yaptığı açıklamada "Dereköy mahalle muhtarımız Ramazan Deniz'in kurumumuza getirdiği misafirimiz yavru kartalının ilk incelemelerini yaptık.

Misafirimizin yumuşak doku zedelenmesi olduğunu tespit ettik. Misafirimizin tekrar doğasına bırakılması için Hadim Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğine teslim edeceğiz" dedi.

İlçe Tarım Müdürlüğünde Veteriner hekimler tarafından yapılan incelemelerde yavru kartalının ciddi bir sorunu olmadığı ve gerekli bakımların yapılmasından sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar yetkilileri tarafından doğaya bırakılabileceği belirtildi.
Önecek Meydanına düşen yavru kartal koruma altına alındı. Önecek Meydanına düşen yavru kartal koruma altına alındı. Reviewed by Bozkır Dernekleri on 08:53 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.