Bozkır Dereköy'de 1,5 şiddetinde deprem yaşanmış. Nisan ayında 19 Deprem! Yer Hareketleri Durmuyor


Konya'da 19 Nisan tarihinde son 24 saatte 6 deprem meydana geldi. Dün Tuzlukçu, Meram, Karapınar, Emirgazi ve Bozkır'da sarsıntılar kaydedildi. Nisan ayında Konya'da toplam 19 deprem gerçekleşti.

Son Depremler Emirgazi ve Bozkır'da

AFAD'ın verilerine göre, son depremler Emirgazi ve Bozkır'da meydana geldi. Bozkır'ın Dereköy Mahallesi'nde 1.5, Emirgazi'nin Gölören Mahallesi'nde ise 1.9 büyüklüğünde depremler kaydedildi. Emirgazi'de ikinci bir deprem daha oldu ve bu depremin büyüklüğü 1.5 olarak ölçüldü.

Depremlerde Can Kaybı Yok

Neyse ki, Konya'da meydana gelen depremlerde can veya mal kaybı yaşanmadığı bildirildi.

Konya'da Nisan Ayında 19 Deprem

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Konya'da yer hareketliliği arttı. 6 Şubat 2023'ten bu yana geçen 1 yıllık sürede Konya'da 19 deprem kaydedildi.

Konya Deprem Bölgesine Yakın

Konya'nın Karapınar ve Emirgazi ilçeleri, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgeye en yakın ilçeler arasında yer alıyor.

Uzmanlardan Uyarı

Uzmanlar, depremlere karşı her zaman hazırlıklı olunması gerektiğini ve binaların sağlamlığının kontrol edilmesi gerektiğini belirtiyor.

Bozkır Dereköy'de 1,5 şiddetinde deprem yaşanmış. Nisan ayında 19 Deprem! Yer Hareketleri Durmuyor Bozkır Dereköy'de 1,5 şiddetinde deprem yaşanmış. Nisan ayında 19 Deprem! Yer Hareketleri Durmuyor Reviewed by Bozkır Tanıtım Platformu on 07:55 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.