​Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği​ Konya Şubesinden Bozkırlı Gaziye ziyaret.


Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Konya Şubesi Başkanı Süleyman Eğe Bozkır Taşbaşı Mahallesinde bulunan Harp Malulü Gazisi Ahmet Aral'ı meskeninde ziyaret etti.

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Şube Başkanı Eğe yaptığı açıklamada "Bozkır Taşbaşı köyü sakinlerinden gazmiz Ahmet Aral 23 Haziran 1960 tarihinde İstihkam Onbaşı olarak askerlik hizmetini yapmaktayken Şanlıurfa ilimiz Akçakale İlçesinde Suriye sınırına mayın döşerken anti personel mayının infilak etmesi sonucunda yaralanmış iki Şanlıurfa ilimizde dört ayda Gülhane Askeri Hastanesinde tedavi gördükten sonra Türk Silahlı Kuvvetlerinden malul gazi olarak emekli olmuştur.

Ahmet Aral askerlikten sonra köyüne dönmüş köyünde çobanlık yapmış, çiftçilik yapmış, hayatını idame ettirmiştir.

Yaklaşık iki yıl 1,5 metre ötesini görebilmekteyken daha sonra tamamen Girne duyusunu katebtmistir.

Şu anda 85 yaşında olan Ahmet Aral yaklaşık 60 yıldır görme engelli olarak hayatını devam ettirmektedir.

Kahraman Gazimiz Ahmet Aral, Hayriye Aral ile evli ve 5 çocuk babasıdır.

Fedakar Hayriye Aral annemiz bu hayat yolculuğunda Ahmet Aral'a yol arkadaşlığı yapmıştır.

Kadirşinas Türk Kadını Hayriye Anneye ve Kahraman Gazimiz Ahmet Aral'a sağlık mutluluk ve afiyet dileklerimizi sunarız"" dedi.
​Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği​ Konya Şubesinden Bozkırlı Gaziye ziyaret. ​Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği​ Konya Şubesinden Bozkırlı Gaziye ziyaret. Reviewed by Bozkır Tanıtım Platformu on 15:13 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.